برای دیدن دوره های ما کلیک کنید...

رویدادها

بازتعریف مرزها برای استقبال از انقلاب فناوری

در دنیایی که فناوری به سرعت در حال دگرگونی همه جنبه های زندگی ما است، زمان آن رسیده است که مرزها و محدوده‌های خود را دوباره تعریف کنیم و با انقلاب فناوری هم قدم شویم. کشف کنیم که چرا باید بر ترس از ورود فناوری جدید غلبه کرد و به جای مصرف کننده‌ی منفعل فناوری بودن به تولید کننده‌ی فعال فناوری تبدیل شد؛ و با نمونه‌هایی از دنیای شگفت انگیز یادگیری ماشین و ساخت هوش مصنوعی از خود می‌پرسیم که چگونه می‌توان از نیروی دگرگون کننده آن استفاده کرد و به یک مبتکر در زمینه‌ی خود تبدیل شد و در هر قدم مرزی را جابجا کرد؟دکتر رضاباباخانی 13 مرداد 1402 در برج میلاد به تشریح مرزهای فناوری و شیوه های تغییر پاردایم می پردازد.

 

 

معماری و هوش مصنوعی

اطلاعات رویداد

  • مکان : برج میلاد
  • از ساعت 8 الی 17
  •  تاریخ : 13 مرداد 1402
  •  تاریخ ثبت نام : ثبت نام برای عموم آزاد است.
  •  طول دوره : 7  ساعت
  •  ظرفیت کل : 1500 نفر
  • قیمت بلیط: 400 هزار تومان.

سخنرانان

  •  دکتر رضا باباخانی 

معماری و هوش مصنوعی
معماری و هوش مصنوعی
معماری و هوش مصنوعی

ثبت نام دومین سمپوزیوم معماری و هوش مصنوعی

برای خرید بلیط باید ورود/ثبت نام کنید

معماری و هوش مصنوعی

بایگانی؛ نشست های معماری ایران و طراحی هوشمند                                                                                                             (IADS)  Iran‌ Architecture and Design Smartech

سومین همایش سالانه هفته پژوهش دانشگاه معماری و هنر پارس

 

سومین همایش سالانه هفته پژوهش در دانشگاه معماری و هنر پارس برگزار می گردد، در این همایش که به مدت دو روز در حوزه های مختلف هنر دیجیتال خواهد بود. در این همایش دو روز بخش های بسیار مهمی از کاربردهای هنر دیجیتال به بحث و گفتگو گذاشته خواهد شد و اساتید و پژوهشگران مختلفی در قالب نشست تخصصی به این موضوعات خواهند پرداخت در حقیقت هدف این همایش بیان حوزه های جدید پژوهشی و دستاوردهای آن برای دانشجویان و دانش پژوهان علاقمند به فضای دیجیتال است. لازم به ذکر است که این رویداد در دو روز چهارشنبه و پنجشنبه مورخه های 20 و 21 اردیبهشت ماه سال جاری در سالن همایش دانشگاه معماری و هنر پارس برگزار خواهد شد. 

 

 

معماری و هوش مصنوعی

ایده بازار فناوری های نوین در صنعت ساختمان

 

رویداد ایده بازار با حمایت معاونت فناوری و نوآوری، لابراتوار معماری و هوش مصنوعی و دانشکده عمران، معماری و هنر دانشگاه علوم و تحقیقات تهران برگزار می گردد. این رویداد فرصتی است برای دانشجویان و مخاطبین مختلف برای ارائه یا آشنایی با ایده های مختلفی  در زمینه های کاربرد فناوری های نوینی همچون هوش مصنوعی، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و متاورس در صنعت ساختمان است. 

ایده های مطرح شده پس از داوری توسط هیئت داوران، سه ایده برگزیده می توانند از جوایزه نقدی و غیر نقدی بسیار نفیسی بهره مند شوند. شما نیز با حضور در این ایده بازار می توانید با ایده های مطرح شده آشنا شوید و این ایده ها را به مقاله، پایان نامه، طرح پژوهشی یا کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان تبدیل نمایید.

برای ارسال ایده ها به صورت پاورپوینت حداکثر 7 صفحه به ایمیل aiarchitecture@yahoo.com  اقدام فرمایید، ارسال ایده و شرکت به عنوان ایده پرداز رایگان خواهد بود. 

 

معماری و هوش مصنوعی

کارگاه مدارس آینده ویژه مدیران و متخصصین سازمان نوسازی مدارس کشور

 

این کارگاه تخصصی به موضوع کاربرد الگوریتم های هوش مصنوعی در فرایند طراحی مدارس آینده کشور می پردازد، در واقع این کارگاه تخصصی در حوزه های تولید ابزارهای هوشمند، مدیریت دانش و رویکردهای آموزشی ارائه خواهد شد. 

 

دکتر رضاباباخانی موسس و مدیر لابراتوار معماری و هوش مصنوعی در این کارگاه با سرفصل های همچون مدرسه هوشمند و فرایند کاربرد الگوریتم های هوش مصنوعی در ساخت سیستم های هوشمند مدارس آینده سخنرانی خواهند نمود. در ادامه به بحث علوم شناخای و نقش آن در فرایند یادگیری مبتنی بر هوشمند را خانم دکتر صفرنژاد ارائه خواهند نمود. این رویداد در 20 دی ماه 1401 در مرکز همایش های برج میلاد برگزار خواهد شد.

 

معماری و هوش مصنوعی

دومین کنفرانس بین المللی معماری، عمران، شهرسازی و محیط زیست در دانشگاه هنر اسلامی تبریز

این همایش به موضوع کاربرد الگوریتم های هوش مصنوعی در حوزه های معماری، عمران، شهرسازی و محیط زیست پرداخت و در این همایش دکتر رضاباباخانی موسس و مدیر لابراتوار معماری و هوش مصنوعی با ایراد سخنرانی در زمینه روش های پیاده سازی فرایندهای معماری از طریق الگوریتم های هوش مصنوعی یافته های لابراتوار های مختلف در این حوزه را در اقصی نقاط جهان تشریح نمود. 

لذا این همایش و کارگاه جانبی آن که با همکاری خانم دکتر صفرنژاد برگزار گردید به دنبال بیان و معرفی تکنیک ها و ابزارهای شبیه سازی و بهینه سازی و مدیریت دانش پروژه های مختلف با الگوریتم های هوش مصنوعی بود.این رویداد در 8 دی ماه 1401 در دانشکده معماری دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار گردید.

معماری و هوش مصنوعی

دومین سمپوزیوم معماری و هوش مصنوعی با رویکرد آینده بکارگیری الگوریتم های هوش مصنوعی در پژوهش های دانشگاهی

این نشست تخصصی به موضوع کاربرد الگوریتم های هوش مصنوعی در تحقیقات و پژوهش های حرفه ای و دانشگاهی می پردازد، در واقع این سمپوزیوم تخصصی در حوزه های تولید ابزارهای هوشمند، مدیریت دانش و رویکردهای انرژی ارائه خواهد داشت. 

لذا این سمپوزیوم به دنبال بیان و معرفی تکنیک ها و ابزارهای شبیه سازی و بهینه سازی پروژه های مختلف با الگوریتم های هوش مصنوعی است و در همین راستا ارائه دهندگان این سمپوزیوم از حوزه های مختلف به بیان شیوه های ساخت و توسعه الگوریتم های هوش مصنوعی خواهند پرداخت.

معماری و هوش مصنوعی

دومین نشست تخصصی معماری ایران و طراحی هوشمند (IADS)

این نشست تخصصی با رویکرد استفاده از علم داده و یادگیری ماشین در بهینه سازی انرژی ساختمان برگزار می گردد، هدف این نشست تخصصی آشنا کردن مخاطبین و علاقمندان حوزه معماری و هوش مصنوعی با نحوه بکارگیری انواع الگوریتم های هوش مصنوعی در فرایندهای معماری است.

سخنران های این نشست تخصصی: دکتر رضا بابا خانی  و دکتر علیرضا اعتماد 

معماری و هوش مصنوعی