برای دیدن دوره های ما کلیک کنید...

افتخارات علمی و پژوهشی

لابراتوار معماری و هوش مصنوعی طی این سال ها تلاش ها و فعالیت های خود را از طریق شرکت در رویدادها، نشریات، همایش ها و جشنواره های معتبر علمی در معرض قضاوت داوران و شرکت کنندگان قرار داده است تا بتواند مسیر رشد خود را به صورت علمی و پژوهشی طی نماید، در اینجا برخی از این تایید های بسیار ارزشمند را می توانید مشاهده نمایید.

گواهینامه ثبت اختراع:

گواهینامه اختراع پلتفرم هوشمند طراحي و ترسيم نقشه هاي ساختماني مبتني بر داده كاوي و هوش مصنوعي با قابليت مديريت زمان، هزينه و در نظر گرفتن علايق كارفرمايان، پيمانكاران و مهندسان ساختمان در آذر ماه 1400 پس از سپری کردن فرایند داوری در دانشگاه صنعتی شریف توسط اداره ثبت اختراعات سازمان ثبت اسناد و املاک قوه قضائیه صادر گردیده است. طبق این گواهی انحصار طراحی و ترسیم نقشه های ساختمانی مبتني بر داده كاوي و هوش مصنوعي به مدت 20 سال به لابراتوار معماری و هوش مصنوعی اعطا گردیده است.

معماری و هوش مصنوعی

گواهینامه ارزیابی اختراع:

گواهینامه ارزیابی اختراع برای پلتفرم هوشمند طراحي و ترسيم نقشه هاي ساختماني مبتني بر داده كاوي و هوش مصنوعي با قابليت مديريت زمان، هزينه و در نظر گرفتن علايق كارفرمايان، پيمانكاران و مهندسان ساختمان در دی ماه 1401 پس از سپری کردن فرایند داوری در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره ثبت  /٠٩/٣٠-١٠٥٩٦١ بررسی و با امتیاز 2/4 از١٠ مورد تأیید قرار گرفت. طبق این گواهی ارزیابی، نحوه عملکرد پلتفرم هوشمند طراحی و ترسیم نقشه های ساختمانی مبتني بر داده كاوي و هوش مصنوعي مورد تایید است.

معماری و هوش مصنوعی

 

مسابقات جهانی اختراعات:

براساس گزارش ایفیا ،IFIAدومین دوره مسابقات بین المللی اختراعات ویژه مخترعان و نوآوران عضو فدراسیون INVدر تاریخ ۱0لغایت ۱2آگوست 2022برابر با ۱۹لغایت 2۱مرداد ماه ۱۴0۱به صورت آنلاین با محوریت کشور سوئیس برگزار گردید. این مسابقات ویژه مخترعان عضو فدراسیون که اختراعات آن ها پیشتر مورد تایید فدارسیون جهانی قرارگرفته است، بوده و کلیه مخترعان و نوآوران از سراسر جهان که موفق به دریافت گواهی عضویت INVشده اند می توانستند. در این مسابقات جهانی سال 2022شرکت نمایند، دکتر رضاباباخانی موفق به دریافت نشان نقره این مسابقات در بخش هوش مصنوعی گردید.

معماری و هوش مصنوعی

جایزه جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان:

این جشنواره با حمایت دانشکده علوم پایه دانشگاه تهران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنیاد علم و فناوری جمیلی، بنیاد حامیان دانشگاه تهران و ستاد خیرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه های علوم پایه (شیمی، فیزیک، ریاضی، علوم رایانه و هوش مصنوعی) برگزار می گردد. لابراتوار معماری و هوش مصنوعی در اسفند ماه 1401 موفق گردید پس از داوری های متعدد رتبه اول به همراه حمایت مالی در حوزه هوش مصنوعی را دریافت نماید.

معماری و هوش مصنوعی

جایزه جشنواره خیام:

این جشنواره به صورت ملی و بین المللی در حوزه تالیفات برتر علمی به پژوهش های اعطا می گردد که دارای تولیدات فاخر علمی  و پژوهشی هستند. لابراتوار معماری و هوش مصنوعی در دی ماه 1400 موفق گردید این جایزه را به همراه تندیس در گروه هنر و معماری دریافت نماید.

معماری و هوش مصنوعی